PRESIDENT DENTAL Zenit Color - Kompozit Makyaj Seti (10x1gr)PRESIDENT DENTAL Zenit Color - Kompozit Makyaj Seti (10x1gr)
Daha büyük görüntülemek için tıklayınız...

PRESIDENT DENTAL Zenit Color - Kompozit Makyaj Seti (10x1gr)

Üretici: President Dental
Ürün Kodu: PRD.01.ZC.100


0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Uygulama Kapsamı
Taç ve köprüler üzerindeki kompozit kaplamaların karakterizasyonu, özel yapım rezin dişlerin bireyselleştirilmesi ve kısmi ve tam protezlerdeki dentur tabanlı rezinlerin karaterizasyonu.

Sekiz farklı ton halinde bulunur. 

Talimat
Renkler dorudan şırıngadan uygulanabilir. Alternatif olarak renkler karıştırılmak üzere bir palete konulabilir ve ince bir fırçayla uygulanabilir. Tüm tonlar kendi aralarında karıştırılabilir. 

Zenit Color kompozit renkler aynı zamanda kompozit macunlarla da karıştırılabilir. Lütfen karışımın içinde kabarcık oluşturmayın ve kompozit talimatını dikkate alın. 

Zenit Color kompozit boyaları, 0.3 mm'den kalın olmayan tabakalar halinde uygulayın. 

Polimerizasyon
Zenit Color kompozit boyalar, tüm geleneksel ışıkla sertleştirme sistemlerinde polimerize edilebilir. 

Kesin polimerizasyondan önce, tüm polimerizasyon yeri Zenit Color kompozit örtü ile kapatılabilir. Böylece yeni bir dispersiyon tabakasının oluşumu önlenir ve objenin sonuçlandırılması kolaylaşır. 

310-500nm emisyon spektrumuna sahip bir ışıkla sertleştirme sistemi kullanın. Sadece kusursuz lambalarla mükemmel fiziksel özellikler elde edilebilir. Işık şiddetinin, üreticinin talimatına uygun olarak düzenli şekilde test edilmesi önem arz eder.

Son işlemler
Sert metal ve elmas frezelerinin yanı sıra tüm silikon cila makineleri (Keskin kenarlı veya bıçak ağızlı çarklar) malzemeye son işlem için uygundur. 

Kaplama, anguldurva monteli keçi kılı fırçalar, yün çarklar ve cila pastası ile cilalanır. 

Optimal sonuç alınmak isteniyorsa, yüzeyin dikkatle koşullandırılması esastır. Böylece, renk solmasına neden olan depozitlerin (nikotin, kafein, vb) önüne geçilir.

Garanti
Teknik talimatımız, sözel veya yazılı olmasına veya uygulama demosu esnasında sağlanıp sağlanmadığına bakmaksızın kendi deneyimlerimize dayanmakta olup, sadece yönlendirici ilkeler olarak kabul edilmelidir. Ürünlerimiz sürekli geliştirmeye tabi olduğu için, onları değiştirme hakkımız saklıdır. 

Malzeme ile çalışma süresi
Işık koşullarına bağlı olarak 1-3 dakikadır. 

Depolama
Malzemenin stabilitesini (raf ömrünü) sürdürmek için, 250C (77oF) üzerindeki sıcaklıklarda depolamayın. Kullandıktan sonra şırıngayı kapatın ve ürünü direkt ışığa maruz bırakmayın. 

Raf ömrü
Maksimum raf ömrü her şırınganın üzerine basılır. Raf ömrü geçen ürünleri kullanmayın.

Yan etkileri
Uygun şekilde kullanılması koşuluyla bu medikal üründe istenmeyen yan etkiler çok nadirdir. Ancak, bağışıklık sistemi reaksiyonları (alerji) veya lokal rahatsızlıklar tamamen göz ardı edilemez. Eğer istenmeyen yan etkiler görürseniz, yan etkiye ürünümüzün neden olduğu şüpheli olsa bile, lütfen bize bildirin. 

Kontr-endikasyonlar/etkileşimler
Eğer hastanın, bu ürünün bir bileşenine karşı bilinen alerjisi veya hipersansitivitesi varsa, ürünün kullanılmamasını veya sıkı medikal gözetim altında kullanılmasını tavsiye ederiz. Dişçi, ürünü kullanmadan önce, bu ürünün hastanın ağzında önceden mevcut diğer malzemelerle bilinen etkileşimlerini ve çapraz reaksiyonları dikkate almalıdır. 

Not
Eğer bu ürün özel bir model üretmek için kullanılacaksa, yukarıdaki bilgileri dişçiye verin. Ayrıca emniyet veri broşürlerini dikkate alın.

Diğer malzemelerle etkileşimi 
Fenolik maddeler (öjenol gibi) polimerizasyonu engellediği için, bu maddeleri içeren malzemeleri kullanmayın. 

Terkip dolgusu, anorganik
(hacme göre %36, ağırlığa göre %50)
Cam dolgusu 
(ortalama partikül büyüklüğü: 0.7 µm)
Pirojenik silis
(ortalama partikül büyüklüğü: 0.01 µm)
Monomerler (Ağırlığın %49'u)
Üretan dimetacrilat

Bütan diol dimetacrilat
Bis-GMA

Katkı Maddeleri (Ağırlığın %1'i)
Başlatıcılar, stabilizörler, prgmentler 

Polimerizasyon süreleri 
Spektra LED            1 dk
Spektra 2000 fast    3 dk
Spektra 2000           5 dk
DC-XS/Uni-XS         3 dk
Spektramat              5 dk
Labolight LV-II/III     5 dk
Solidilite EX             5 dk

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz: